Ostrzyce – wzleć i daj się porwać magii tego miejsca

Ostrzyce z lotu ptaka
Ostrzyce z lotu ptaka

Zamknij na chwilę oczy i spróbuj sobie to wszystko wyobrazić. Unosisz się nad ziemią balonem, a przed Tobą roztaczają się widoki cudownie zielonej krainy bogatej w lasy, rzeki i jeziora. Tak jak Radunia wypływa z Ostrzyckiego jeziora tak Ty wzleć i daj się porwać magii tego miejsca. Szwajcaria Kaszubska to raj dla turystów nic w tym dziwnego, że do centrum jakim są Ostrzyce napływają tłumy.

Dodatkową zaletą są coroczne imprezy, najpopularniejszą jest chyba „Ostrzyckie Lato”. Jest to impreza rozrywkowa, która zadowoli każdego, najmodszyszch jak i tych starszych. Należy też wspomnieć o Mistrzostwach Kaszub w Powożeniu na Szlupie – „Kaszëbskô Szlópa” i Mistrzostwach Kaszub w wolnym paleniu fajki -„KASZËBSKÔ PIPA”. Dla osób preferujących aktywny tryb wypoczynku przygotowano wypożyczalnie sprzętu wodnego i wypożyczalnie rowerów. Warto udać się do rezerwatu przyrody „Ostrzycki las”, w którym chronione jest między innymi naturalne stanowisko siedmiu gatunków storczyków. Można też zostać i zagrać w mini golfa, odwiedzić kort, zajrzeć do parku linowego lub przejechać się bryczką. Z takiego miejsca nie chce się wracać. Punkty małej gastronomi serwują smaczny posiłek. Nocleg zapewniają kwatery prywatne np. „U Stolema” alternatywą jest pole namiotowe. Zimą atrakcji dostarcza czynny 150 metrowy wyciąg narciarski.

W Ostrzycach znajduje się też urokliwy kościółek pod wezwaniem Matki Boskiej Fatimskiej, zaprojektowany przez Andrzeja Baranowskiego. Nie wszyscy pewnie wiedzą, że od wielu lat w Ostrzycach odbywa się Ogólnopolski Zlot Samochodów Terenowych „Kaszuby Nocą”, inną cykliczną imprezą są zawody wędkarskie „Media – Ostrzyce”, których współorganiztorem jest firma Radbur z Somonina.

Szkoda czasu na gadanie, pora na zwiedzanie.

Ostrzyce z lotu ptaka
Ostrzyce z lotu ptaka
Ostrzyce z lotu ptaka
Ostrzyce z lotu ptaka